KONST / Litografier / Färglitografi 15652022
nr 1565 2022
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 291/310, Stadshuset i Stockholm. N Färglitografi, bildmått: 26x41 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:04:46
9/9 12:40:17
350 kr
11/9 15:54:42
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren